Активісти повернули інвентар, незаконно вилучений поліцією під час мирної акції протесту київських перевізників

0
190

Під час мирної акції протесту  перевізників Київської области під стінами КОДА 5 квітня правоохоронці  без будь-яких законних підстав вилучили у активістів дороговартісний намет. 

Про це на свій сторінці в соцмережі Фейсбук повідомив очільник Всеукраїнської громадської організації «Об’єднання Богдана Хмельницького» Богдан Хмельницький.

«На які тільки хитрощі не йде поліція, щоб завадити проведенню мирної акції протесту! Минулого тижня у активістів, які протестують проти свавілля в транспортній галузі, представники поліції незаконно відібрали намет біля КОДА! Вже після завершення акції поліція вирішила розправилась із … наметом, який активісти несли до автівки. Правоохоронці оточили мітингувальників двома ротами, силою відібрали намет і потягли у невідомому напрямку», — повідомив правозахисник.

За його словами, тільки після викрадення намету Печерський слідчий відділ поліції звернувся до суду з клопотанням вилучення і арешту інвентаря. А 12 квітня Печерський районний суд відмовив поліції у задоволенні абсурдних намірів накласти арешт на намет. Таким чином, активісти змогли повернути незаконно вилучений інвентар.

«12.04.2017 р. Печерським районним судом м. Києва прийнято законне рішення, наслідком якого відмовлено слідчому відділу Печерського УП ГУНП в м. Києві в задоволенні клопотання про арешт майна-інвентаря, що було вилучено працівниками поліції під час проведення Всеукраїнською громадською організацією «Об’єднання Богдана Хмельницького» мирної акції громадського протесту за адресою м. Київ, Бульвар Лесі Українки, 1, про яку завчасно повідомлялися органи місцевої влади.
Печерське УП ГУНП в м. Києві безпідставно відкрило кримінальне провадження, під «штучним» приводом того, що 05.04.2017 р. певні особи порушуючи громадський порядок, закидали прилеглу територію гумою, внаслідок чого працівники Київської облради, ЦВК, КОДА не могли потрапити на роботу. В зв’язку із чим, працівники поліції без будь-яких пояснень та проведення необхідних процесуальних та слідчих дій по встановленню обставин в даному провадженні, в 16-00 05.04.2017 р. вилучили намет вартістю більше 20 тис. грн., що використовувався під час проведення мирної акції громадського протесту, хоча анi грубого порушення громадського порядку, анi порушень режиму роботи державних установ не вiдбувалося..
За надуманою кваліфікацією за ч. 2 ст. 296 КК, як грубе порушення громадського порядку, вчинене групою осіб в рамках кримінального провадження №12017100060001586 працівники поліції Печерського УП ГУНП в м. Києві намагалися протистояти проведенню мирної акції особам, які виявили бажання не миритися з системними порушеннями вимог транспортного законодавства», —  наводить Богдан Хмельницький слова адвоката  Наталії Осадчої.

Фото Богдана Хмельницького.

Фото Богдана Хмельницького.

Фото Богдана Хмельницького.

Фото Богдана Хмельницького.

Фото Богдана Хмельницького.