Більше п’яти тисяч свиней знищили на Полтавщині через АЧС

0
61

В Оржицькому районі Полтавської області через спалах африканської чуми свиней (АЧС) утилізували більше п’яти тисяч свиней.

Про це повідомляє Держпродсподивслужба області.

«Завершили вилучення та умертвіння свиней в епізоотичному осередку неблагополучного пункту по африканській чумі в ФГ «Плехів Агро» с. Плехів Оржицького району Полтавської області.

В даному господарстві всього загинуло 661 голів свиней та піддано евтаназії – 4464 голів  Всього утилизировано методом спаленням 5125 голів свиней загальною вагою 416 154 кг», — йдеться у повідомленні.

Також у службі додали, що в зоні захисту в чотирьох дворах було вилучено та знищено 20 голів свиней. Робота по ліквідації спалаху АЧС продовжується.

Нагадаємо, збитки від АЧС в Україні вже перевищили 1 млрд грн.

За словами нардепа С.Тригубенка, для боротьби із хворобою необхідний стратегічний підхід та постійний контроль з боку Держпродспоживслужби. Однак у службі  «цього або не розуміють, або роблять вигляд, що не розуміють».

«Тваринники констатують: Державна стратегія по боротьбі із АЧС на практиці не реалізовується, системних заходів із депопуляціїї диких тварин ніхто не проводить, компенсації постраждалим від АЧС фермерам виплачуються повільно або ж не виплачуються зовсім, інструкція щодо боротьбі з хворобою не доопрацьовується (хоч по факту там треба змінити два речення, які, у свою чергу, дозволять зберігати здорове поголів’я), тощо», — зазначив С.Тригубенко.