Климпуш-Цинцадзе: Україна наблизилась до надання їй американського летального озброєння

0
57

Україна дуже близько підійшла до ухвалення Сполученими Штатами рішення про надання їй оборонного летального озброєння. Про це в інтерв’ю «Голосу Америки» повідомила віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«Я би точно не називала ніяких дат стосовно того, коли остаточно буде прийнято рішення стосовно надання Україні летальної оборонної зброї від Сполучених Штатів Америки. Разом з тим… я би сказала, що ми підійшли дуже близько до прийняття такого рішення Сполученими Штатами, яке для нас буде, насамперед, означати можливість краще захистити життя наших захисників на сході і поза тим підняти ціну атак Російської Федерації протии України», — сказала віце-прем’єр.

Вона зазначила, що в кінцевому підсумку це буде політичним рішенням Сполучених Штатів, де очевидно внутрішньо зважуються всі «за» і «проти». Також триває аналіз того, наскільки Україна готова до якісного поводження із високотехнологічною зброєю, визначається як будуть дотримуватися необхідні процедури, в який спосіб забезпечується контроль за їх виконанням.

«…для нас самих важливо мати таку впевненість у захисті технологій і, очевидно, це має значення для наших партнерів при прийнятті такого рішення», — зазначила Климпуш-Цинцадзе.