Мінфін планує спростити реєстрацію податкових накладних для аграріїв

0
61

Міністерство фінансів України розробило рішення, яке спростить процес реєстрації податкових накладних для платників податку, які працюють в аграрному секторі.

Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.

«Мінфін розробив рішення, яке попередить виникнення труднощів у платників аграрного сектору при реєстрації податкових накладних», — йдеться у повідомленні.

У Мінфіні пояснили, що відповідне рішення було прийнято через ріст відсотку призупинених накладних підприємців саме сільськогосподарського сектору.

Згідно змін, усі платники можуть надати документи (технологічну картку) до здійснення операції, і вона буде розглянута протягом 10 робочих днів. У разі, якщо ця картка за встановленою формою врахується ДФС, податкові накладні/розрахунки коригування за цією операцією зупинятися не будуть. Для аграріїв технологічна картка враховуватиметься автоматично системою Моніторингу без розгляду ДФС, якщо товаровиробника сільскогосподарського сектору внесено до Реєстру отримувачів бюджетної дотації відповідно до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України».

Крім того автоматично враховуватиметься технологічна карта якщо платник на 31 грудня 2016 року застосовував спеціальний режим оподаткування і має загальну площу власної чи орендованої земельної ділянки понад 200 га включно станом на 1 січня 2017 року, що задекларована до 20 лютого 2017 року та за період з 1 січня 2017 року не було одночасної зміни засновника і директора підприємства.

«Ми відслідкували значне зростання кількості платників реального сектору, в яких зупинено податкові накладні/розрахунки коригування (ПН/РК), в галузі сільського, лісового та рибного господарств. Відповідно до яких, ПН/РК, виписані в червні 2017 року у цій галузі, складали 5% від загальної кількості зупинених накладних, в липні – 18%, в серпні – 29%»,- зазначили в Мінфіні.