МінТОТ: ув’язнення Чийгоза буде оскаржене в ЄСПЛ

0
63

Ув’язнення заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза є неправомірним і буде оскаржене в Європейському суді з прав людини.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

«Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України засуджує злочинні дії Російської Федерації, яка в окупованому нею Криму вчинила розправу над заступником голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтемом Чийгозом. Ув’язнення громадянина України є абсолютно неправомірним і буде оскаржене в Європейському суді з прав людини», — йдеться у повідомленні.

У МінТОТ наголосили, що особи, причетні до незаконного засудження А.Чийгоза – працівники ФСБ, прокуратури РФ, судді – нестимуть відповідальність згідно з нормами міжнародного права.

Також у міністерстві закликали народних депутатів України якнайшвидше ухвалити закон «Про визнання політичними в’язнями осіб, позбавлених особистої свободи з політичних мотивів за рішенням органів влади Російської Федерації, та надання їм державної соціальної допомоги», аби ті, хто бореться за територіальну цілісність України в умовах окупації, могли розраховувати на підтримку та були захищені державою.