Німеччина виключила неформальні переговори з Британією про вихід з ЄС

0
2

Уряд Німеччини очікує, що процес виходу Великої Британії зі складу Євросоюзу набуде конкретики восени 2016 року, після формування в країні нового уряду.

Про це в понеділок заявив речник уряду ФРН Штеффен Зайберт, передає  Deutsche Welle.

«Скоріше за все, восени у Великій Британії з’явиться новий уряд. І, тоді, найімовірніше, цей уряд здійснить відповідні кроки», — сказав Ш.Зайберт.

При цьому він наголосив, що до початку формальних процедур виходу між ЄС та Великою Британією не буде жодних кулуарних дискусій. «Одне є точним: поки Велика Британія не надішле цю заяву, жодних попередніх неформальних розмов щодо умов виходу не буде», — сказав представник уряду ФРН.

У понеділок, 27 червня, канцлерка Німеччина Ангела Меркель під час телефонної конференції з керівництвом партії Християнсько-демократичний союз, яку вона очолює, звернула увагу на неспокій на світових ринках і занепокоєння тим, що ЄС більше не буде керованим після рішення Великобританії вийти зі складу союзу, пише видання.

Вказано, що А.Меркель наголосила, що зараз є необхідним запобігти можливому виходу зі складу ЄС інших країни за прикладом Великої Британії. При цьому вона зазначила, що зараз не час для інтенсивного поглиблення інтеграції в Єврозоні. Натомість ЄС має давати відповіді на більш нагальні для суспільства питання, такі як захист кордонів ЄС, створення робочих місць та посилення внутрішньої безпеки.

Між тим, в ЄС триває дискусія стосовно того, як швидко Велика Британія повинна розпочати формальну процедуру виходу з ЄС. Прем’єр-міністр Швеції Стефан Левен заявив, що процес виходу Британії зі складу ЄС не повинен розтягнутись надовго.

«Ми не можемо чекати занадто довго, залишаючись у невизначеності. ЄС не повинен залишатись у підвішеному стані довгий час. Якщо Великобританія прийняла це рішення, її політичні лідери повинні взяти на себе відповідальність. Непокоїть те, що ми поки що не бачимо таких сигналів», — сказав С.Левен, не деталізувавши, утім, коли саме, на його думку, Британія мала б формально запустити процедуру виходу з ЄС.

У свою чергу, прем’єр-міністр Італії Маттео Ренці закликав ЄС не вдаватись до нескінченних дебатів щодо виходу Британії з ЄС. «Розтягувати дискусії щодо процедур на цілий рік — це остання річ, яку Європа має зараз робити», — сказав М.Ренці у понеділок, виступаючи в сенаті Італії перед своїм відбуттям до Берліна для зустрічі з главами урядів Франції та Німеччини.

Він додав, що Європі слід «трохи більше думати про соціальні питання, і трохи менше — про бюрократичні». На переконання М.Ренці, під час саміту ЄС, який відбудеться 28-29 червня, повинні обговорюватись питання «перезапуску» європейського проекту, а не «просто розмови про процедури виходу» Британії з ЄС.

Раніше у понеділок міністр фінансів Великобританії Джордж Осборн заявив, що його країна має запустити механізм виходу з ЄС, прописаний у статті 50-й Угоди про ЄС, лише після того, як стане зрозумілим, якими будуть подальші відносини країни з Євросоюзом. 25 червня глави МЗС країн-засновниць ЄС закликали Велику Британію розпочати процедуру виходу з ЄС якомога швидше. Натомість канцлер ФРН Анґела Меркель висловилась проти тиску на Лондон щодо якнайшвидшого виходу з ЄС.