«Об’єднання Богдана Хмельницького» влаштувало громадські приймальні в селах Кам’янець-Подільського району

0
361

20 та 21 лютого команда  ВГПО «Об’єднання Богдана Хмельницького» виїхала до Кам’янець-Подільського району на запрошення місцевих мешканців сіл Путлівці та Голоспів. Люди звернулись до громадської організації зі своєю проблемою. Кілька років селяни не можуть повернути свої гарантовані державою земельні паї, на використанні яких хтось інший заробляє шалені гроші. Селяни ж і держава не отримують нічого.

Під час паювання людям видали сертифікати на земельні паї. Утім вже за рік їх забрали. В державній земельній кадастровій службі селянам пояснили, що сертифікати буцімто видали помилково. Таким чином, через підробні документи близько сотні людей просто обдурили.

Така афера не могла пройти без  участі органів місцевого самоврядування. Згодом всі землі, що мали б належати мешканцям  (по 2-3 гектари) опинились в руках колишнього колгоспу.  Як розповідають селяни, 16 років місцевий фермер обробляв чималу площу, не сплачуючи ані податків в бюджет, ані  односельчанам  плату за користування землею.

«Люди працьовиті, дехто з них по 40-50 років в колгоспі пропрацював. Лишити їх без земельних паїв, які годують селян – це злочин як в юридичному, так і в моральному плані», — коментує ситуацію директор ВГПО «Об’єднання Богдана Хмельницького» Ігор Бондарчук.

Кілька років мешканці сіл, які переважно живуть за рахунок землі, ходили і до колишнього голови колгоспу, і до органів місцевого самоврядування, намагаючись відновити справедливість. Утім роками людей просто обдурювали. Зневірені селяни звернулись по допомогу до «Об’єднання Богдана Хмельницького».

Правозахисники влаштували громадські приймальні в селах Путлівці та Голоспів та провели моніторинг проблематики регіону. Два дні – у суботу та неділю – місцеві мешканці могли прямо в своєму селі отримати безкоштовну допомогу та консультацію столичних юристів та правозахисників з будь-яких питань.

Люди масово приходили до наметів з громадською приймальнею «Об’єднання Богдана Хмельницького». Чимало з мешканців району поповнили ряди громадської організації. Всі скарги селян правозахисники зафіксували для подальшої обробки та реагування.