Президент підписав закон про Конституційний суд

0
61

Президент Петро Порошенко підписав закон «Про Конституційний суд», зазначивши, що це суттєво підвищить рівень захисту конституційних прав громадян.

Про це  повідомляє з посиланням на прес-службу АПУ.

Глава держави наголосив, що підписаний документ є складовою частиною судової реформи, яка спрямована на забезпечення права громадян України на справедливий суд.

Президент відзначив дві принципові новації закону. «Абсолютно прозорий конкурсний відбір кандидатів в судді до Конституційного суду», — підкреслив Глава держави. Президент зазначив, що кожен матиме можливість ознайомитись з тим чи іншим кандидатом.

Інша новація полягає у можливості будь-якої юридичної (за виключенням представників держави або місцевого самоврядування) чи фізичної особи подати скаргу до Конституційного суду. Глава держави зауважив, що ніколи в історії України не забезпечувалось це право звичайному українцю.

«Якщо людина, пройшовши розгляд своєї справи в звичайних судах, вважає, що закон, який був застосований при ухваленні рішення щодо неї, є неконституційним, то вона не має більше шукати народних депутатів чи Президента. Вона отримає нарешті право безпосередньо звернутися до Конституційного суду з конституційною скаргою. І суд має розглянути і винести відповідне рішення», — підкреслив Глава держави.

Президент наголосив: «Вважаю, що це суттєво підвищує рівень захисту конституційних прав і свобод громадян».

П.Порошенко подякував депутатам за підтримку президентських пропозицій, врахованих у відповідному законі.