Рейдер — примара та інші містичні історії Черкаської області

0
992

довідка Зоряне 07.10.2014рдовідка Зоряне 07.10.2014рЯкі тільки дива не трапляються в Україні! Тільки у нас людина-примара в змозі запустити державну машину звинувачення, на яку працюватиме величезна система контролюючих та судових органів всіх рівнів. І навіть  присутність в офіційних процедурах фантастичних персонажів – ще не є приводом для визнання справи абсурдною! Поважні люди при погонах та посадах цілком серйозно розбираються з рейдерськими ініціативами людини-невидимки та калічать долі справжніх, живих людей!..

Живе собі людина, роками займається бізнесом, сплачує податки. Аж раптом – перевірки, суд, безпідставні звинувачення. Людина розуміє – хтось намагається «віджати» бізнес. А бажання подивитись в очі рейдеру викликає нове здивування: такої людини в природі не існує. А ініційована справа проходить всі інстанції та дивним чином обертається судом…

Останнім часом аномальні явища та скупчення по-рейдерському налаштованих невидимок або мертвих душ правозахисники спостерігають в Христинівському районі Черкаської області.  До правозахисної організації «Об`єднання Богдана Хмельницького» звернулись 2 підприємця, що ведуть бізнес в районі —  голова аграрного господарства Сергій Миколайович Білобров та директор підприємства «Укртрансдизель» Генадій Анатолійович Добровольський. Обидва підозрюють: їх бізнес намагаються «віджати». Утім, хто саме – невідомо. Адже ініціатива тиску, перевірок та судових розглядів належить містичним персонажам.

Аграрний бізнес і рейдер-примара.

Сергій Білобров для ведення сільського господарства в 2007 році взяв в оренду державні землі запасу, уклавши офіційну угоду з Христинівською адміністрацією. Сплачував орендну платню та всі податки, вів свій аграрний бізнес. Аж раптом дізнається, що хтось намагається змусити анулювати договір оренди через суд. Кому ж він перейшов дорогу?

Люди звикли вірити офіційним документам. Саме з них Сергій дізнається ім`я «замовника» тиску на нього та його бізнес. Мешканець села Зоряне Христинівського району Димиденко П.С. буцімто написав листа до Держкомзему, що Сергій Білобров незаконно орендує 108 га земель запасу в Христинівському районі.

Бізнесмен їде до Зоряного – відшукати невідому йому людину, щоб в очі подивитись. Утім, ніхто з місцевих про Димиденка ніколи і не чув. «Дива» — розуміє бізнесмен. І іде до Голови СільРади Зоряного. Там він дізнається і навіть отримує офіційну довідку, що  людини з таким прізвищем в селі немає і ніколи не було. Невже скаргу до Укрдержзему написала людина-примара?

довідка Зоряне 07.10.2014рЗа логікою – немає ініціатора – немає і приводу для розгляду справи. Утім, в житті скарги мертвих душ мають неабияку юридичну силу. Христинівський рейдер-привід запустив юридичну процедуру, зупинити яку не в змозі навіть суд.

Укрдержзем направляє скаргу на Управління земельних ресурсів Черкаської області, звідти – директива іде по всім інстанціям: на  обласну інспекцію земельних ресурсів, обласну державну адміністрацію та на Прокуратуру області, згодом — на христинівську прокуратуру.

Інспекція  і проводить таємну перевірку у квітні 2014 року, при чому настільки таємну, що про неї нічого невідомо не тільки власнику сільського господарства, а й навіть районній земельній інспекції.

«Інспекція і прокуратура могла б просто звернутися до мене за поясненнями, як того вимагає процедура проведення перевірок, — розповідає журналістам Сергій Білобров. – Вистачило б 20 хвилин – я завжди готовий надати всі необхідні документи та пояснити всі питання щодо оренди землі і аграрного бізнесу. Адже все чесно та прозоро, приховувати мені нічого! Я вважаю, що комусь було невигідно справді перевіряти законність ведення бізнесу, просто хотіли створити штучний привід для того, щоб анулювати оренду землі.»

А згодом не менш засекречену перевірку з квітня по вересень проводить Христинівська районна прокуратура. Що там перевіряли і якого висновку дійшли – невідомо. Результати перевірок, ймовірно – державна таємниця – не дають нікому. Сергій Білобров намагався через Черкаський адмінсуд витребувати документи перевірок та оскаржити клопотання людини-невидимки на прізвище Димиденко, утім суд відмовив у позові.

І тут встає нове питання: а чи була вона насправді – ця перевірка? Чи не вигадка це невідомого казкаря, автора примари Димиденка і інших паранормальних явищ Черкаської області? Адже прізвищ людей, які проводили перевірки та відповідали за них, теж немає! Знову невидимки?

А тим часом справу по результатам загадкових перевірок на прохання містичної примари передають до Христинівського районного суду. Сергію Білоброву – агробізнесмену з 20 річним стажем, закидають наступне:

  1. Буцімто в 2007 році договір оренди 108 га землі з Христинівською адміністрацією був складений незаконно. Чому? Бо, мовляв, не мав пан Білобров досвіду ведення сільського господарства. Той факт, що Сергій з 93 року очолював фермерські господарства «Вікторія» та «Атлант», до уваги не береться.
  2. Кадастрова оцінка землі буцімто не відповідає дійсності. Сергій Білобров пояснює: «Для договору оренди бралася середня по області оцінка станом на 2007-й рік – як того і вимагає законодавство.»
  3. Орендної плати за землю нараховано замало. У відповідь бізнесмен наводить докази: «Якщо в 2007-му бізнесмен сплачував до казни 18 000 грн на рік, то цього річ ця сума зросла вже до 121 000 грн, і це підтверджують документи податкової інспекції.»

Утім, ці документальні факти залишились поза увагою таємних перевірок. Чи не нагадує ця містична справа завуальовану схему рейдерського «віджиму» бізнесу? Мертвим душам та привідам навряд чи згодиться чужий аграрний бізнес, а от справжнім рейдерам – ляльководам, що хороводять усією цієї нечистю – цілком! Ляльководи досвідчені та обережні, справу ведуть так, щоб  дізнатися, хто за ній стоїть, було майже неможливо.

Ось як коментує справу адвокат Білоброва Дмитро Фетісов:

«На виконання листа Черкаського ГУ Держземагенства Держінспекція СГ дослідила всі наявні в неї матеріали та за результатами такого дослідження начебто встановила певні порушення законодавства в ході прийняття рішення Христинівською райдержадміністрацією про надання земель в оренду Білоброву С.М., укладення з ним договору оренди, та в ході використання Білобровим С.М. земель сільгосппризначення. Насправді жодних порушень закону не було і немає.

Вказане «дослідження» проводилось Держінспекцією СГ з чисельними порушеннями вимог законодавства України. Фактично таке дослідження є перевіркою господарської діяльності Білоброва М.С. І первинним приводом (підставою) для проведення такої перевірки є анонімний лист неіснуючої особи – Димиденка П.С., а не лист Держземагенства. Всі матеріали для такої перевірки Держінспекція СГ отримала від Держземагенства, як додаток до вказаного вище листа № 21-23-0.53-1168/2-14. На сьогодні всі ці матеріали (додатки) в Держінспекції СГ відсутні і надати їх Черкаському окружному адміністративному суду вона не змогла. Проводячи таку перевірку (дослідження) Держінспекція СГ самого Димиденка П.С. як заявника та Білоброва С.М., як особу, що перевіряється, не повідомила, не викликала, пояснень не вимагала, не опитала, жодним чином з ними не контактувала.

Таким чином Держінспекція С.Г. порушила ст.ст. 19, 42 Конституції України щодо обов’язку органу державної влади діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені законодавством, а також щодо вільного здійснення особою підприємницької діяльності, ст.19 Господарського кодексу України щодо заборони незаконного втручання та перешкоджання господарській діяльності, ст.ст.5, 8 Закону України «Про звернення громадян» щодо заборони розгляду анонімних зверненнь, ст.10 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», щодо права особи бути присутнім під час здійснення заходів державного нагляду (контролю), одержувати та знайомитись з актами такого контролю, надавати пояснення, оскаржувати неправомірні дії органів нагляду (контролю).»

20 листопада  о 9.00 ранку відбудеться засідання Христинівського районного суду по справі Білоброва Сергія. Засідання проходитиме у відкритому режимі, а отже  на ньому будуть присутні київські правозахисники, журналісти. «Об`єднання Богдана Хмельницького» запрошує журналістів незалежних ЗМІ, а також всіх бажаючих прийти та подивитися на цей театр абсурду судової системи країни, що цього разу дає виставу в Христинівському районному суді.

Розгадати містичні таємниці Христинівського району взялися журналісти ОБХ-ТВ, які ініціювали проведення журналістського розслідування з цієї теми. Результати цього розслідування будуть представлені громадськості згодом.