Ризики порушення макрофінансової стабільності через націоналізацію ПриватБанку є мінімальними – НБУ

0
249

Ризики порушення макрофінансової стабільності через націоналізацію ПриватБанку є мінімальними. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Національного банку України.

«Ризики порушення макрофінансової стабільності є мінімальними за поточного стану економіки, яка виходить на траєкторію сталого зростання і характеризується стабілізацією інфляційних та курсових очікувань», — наголосили у НБУ.

У прес-службі регулятора запевнили, що рішення про перехід ПриватБанку у державну власність дозволило усунути системний ризик для фінансової стабільності і водночас не матиме значного впливу на валютний ринок України та макроекономічні показники.

Також НБУ, зазначається у повідомленні, має повний комплекс інструментів для того, щоб операції з підтримки ліквідності ПриватБанку не призводили до тиску на інфляцію та валютний ринок.

Крім того, додали у прес-службі, перехід банку у державну власність покращує перспективи отримання чергового траншу за програмою розширеного фінансування з МВФ вже на початку 2017 року.