Сенат США готовий посилити санкції проти РФ — ЗМІ

0
25

Сенат США близький до укладення двопартійного угоди щодо посилення санкцій проти Росії на фоні ймовірного втручання Москви у виборчу кампанію американського президента в 2016 році. Про це повідомляє Politico.

Камнем спотикання для досягнення угоди наразі є те, наскільки жорсткими мають бути нові санкції, пише видання. Демократи наполягають на жорсткому плані, згідно з яким конгрес зможе блокувати рішення Д.Трампа про ослаблення нинішніх санкцій проти уряду Володимира Путіна. Але зв’язування рук Д.Трампу щодо Росії може бути проблемою для республіканців, які не хочуть критикувати президента, відзначає видання.

Лідер більшості Мітч Макконнелл погодився об’єднати питання санкцій щодо Росії з іранським санкційним законопроектом, повідомляє видання. Тож, вирішальний момент для сенату щодо голосування питання санкцій проти Росії, швидше за все, буде в понеділок, коли М.Макконнелл планує офіційно перейти до іранського законопроекту, до якого буде прив’язане якесь покарання Москві.

Республіканці, як повідомляється, прагнуть вирішити питання з іранським законопроектом вже цього тижня, хоча лідер меншості Чак Шумер попередив про «дуже важкий» час щодо голосування за санкції щодо Ірану без робочої угоди стосовно Росії.

Однак, навіть якщо сенат може завдати серйозного удару по уряду В.Путіна на цьому тижні, палаті представників все одно доведеться визначитися та відправити рішення на стіл Д.Трампа, пише видання.