Транзит газу територією України сягнув рекордного рівня — «Нафтогаз»

0
18

Транзит газу територією України за перші п’ять місяців 2017 року сягнув рекордного рівня за останні п’ять років, зокрема, обсяги транзиту зросли на 22% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Про це повідомила НАК «Нафтогаз України» у Facebook.

«За перші п’ять місяців 2017 року транзит газу територією України сягнув рекордного рівня за останні п’ять років. Обсяги транзиту зросли на 22% порівняно з аналогічним періодом минулого року та на 64% порівняно із цим періодом 2015 року. Це майже на 9 млрд куб. м. перевищує середній обсяг транзиту за січень-травень у 2013-2016 роках», — йдеться у повідомленні.

Також у компанії додали, що без українського прямого потоку «Росія не може гарантувати безперебійне транспортування власного газу до Європи». «Якщо бодай якась аварія стається з обхідними підводними газопроводами Газпрому або коли попит на газ в Європі раптово змінюється, українська ГТС залишається єдиним шляхом безперебійного забезпечення європейців газом», — вказали у НАК.

«Скористатися послугами української ГТС на фоні зростання попиту у Європі Газпром був змушений тому, що жодний інший напрям не здатний забезпечити такого поєднання гнучкості та надійності», — зауважили у «Нафтогазі».