В «Нафтогазі» не збираються скасовувати позови щодо «Газпрому»

0
59

У НАК «Нафтогаз України» заявили, що не збираються знімати претензії і скасовувати позови щодо «Газпрому» в Стокгольмському арбітражі, які вважають абсолютно обгрунтованими.

Про це заявив комерційний директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко на своїй сторінці в Facebook.

З його слів, в російському МЗС заявили, що «збереження транзиту газу через Україну було б можливим тільки за умов надання Києвом конкурентоспроможних тарифів на транзит і нівелювання відомих транзитних ризиків, включаючи зняття всіх претензій і скасування абсурдних позовів щодо «Газпрому».

«Ніхто знімати претензії і скасовувати абсолютно обгрунтовані позови щодо «Газпрому» не буде. Наш позов у Стокгольмському арбітражі за контрактом на купівлю-продаж газу був визнаний обгрунтованим, і наші вимоги були задоволені. Хоча нам теж розповідали, що у нас немає шансів і ми програємо. Наш позов щодо транзиту не менше обгрунтований. Так що виграли за одним позовом, розраховуємо на перемогу і за другим позовом. Тому скасовувати ми наші позови не будемо», — зазначив він.

 

Також він прокоментував заяву з російського МЗС щодо України про те, що «концепція будівництва «Північного потоку-2″ не має на увазі припинення транзиту російського газу діючими газопроводами».

«Цим заявам віри немає. Минулого разу нас теж запевняли, що запуск «Північного потоку-1″ не призведе до зменшення транзиту через Україну. Обдурили», — заявив Ю.Вітренко.

Також він підкреслив, що ще недавно російська сторона публічно заявляла, що «ні за яких обставин транзиту через Україну після закінчення поточного контракту не буде».

«І змінилася ця позиція тільки після того, як ми в Стокгольмському арбітражі вимагали задоволення нашого контрактного права про перегляд транзитного тарифу відповідно до європейських умов тарифоутворення. А ці умови дозволяють нам вимагати набагато вищої плати за транзит для покриття наших витрат, що збільшилися, через необхідність прискорено амортизувати нашу газотранспортну систему. Іншими словами, на добру волю «Газпрому» ми не розраховуємо», — додав він.