Поки на Сході українці проливають кров за рідну землю, на Черкащині розгорнулася справжні війна за сільськогосподарську землю. Невідомі рейдери намагаються всіма правдами та кривдами витіснити місцевий бізнес, що обробляв землю роками. Найжахливіше те, що інструментом бандитів-рейдерів стають прокуратура та суд!

Апеляційний суд Черкаської області вирішує долю земельної ділянки у 108 га у Христинівському районі. (Справа № 706/1272/14-ц. судді — Гончар Н.І., Корнієнко Н.В., Ювілен В.І ). З 2007-го року ці землі запасу орендував та обробляв аграрій з багаторічним стажем Сергій Білобров, підписавши відповідний договір оренди з районною адміністрацією. 7 років він сплачував податки та орендну платню. Аж раптом у 2014 –му прокуратура Христинівського району провела таємну перевірку та вгледіла якісь порушення в договорі оренди семирічної давнини! І через суд ініціювала анулювання договору. Зрозуміло, що цю  справу порушено з єдиною метою – забрати землю!

Христинівська районна адміністрація, яка  є однією зі сторін судового процесу,  подає до Христинівського суду клопотання з вимогою зупинити цю справу. Районна влада наводить докази – всі ці 7 років прокуратура перевіряла законність використання землі – і порушень не було! Чому ж тепер раптом виявила порушення? До того ж, претензії до договору  вже застарілі за строком давнини – вважають у РДА.

Утім суд Христинівського району  не зважив на прямі докази необґрунтованості  закидів прокуратури. Незважаючи на протести громади, районний суддя Леся Вітер задовольняє позов прокуратури.

Тим часом правозахисники «Об’єднання Богдана Хмельницького» провели громадський моніторинг рішень суддів Христинівського суду та з»ясували: «дивні» та завідомо незаконні рішення приймалися в Христинівському суді регулярно. Правозахисники назбирали вдосталь доказів системного порушення суддями Христинівського суду законів та присяги та направили подання до відділу по боротьбі з корупцією Верховної Ради України, Вищої Кваліфкомісії суддів, а також до Люстраційного комітету Департаменту люстрації при міністерстві юстиції України щодо звільнення з посад суддів, які ганьблять суддівську посаду та сам інститут судочинства!  При чому – з подальшою забороною займати державні посади!

До чого може призвести  це показове позбавлення христинівського бізнесмена землі, якого так жадає Христинівська прокуратура? Ця справа стосується не тільки Сергія Білоброва —  постраждає вся громада Христинівки. Чому?

По-перше, люди, що сьогодні працюють в господарстві, втратять роботу. Куди їм йти шукати нову в часи тотального безробіття?

По-друге. Програє місцевий бюджет, який мав постійні надходження у вигляді орендної платні. Проста математика: цього року районний бюджет має отримати за оренду вказаної ділянки 161 тис грн. Якщо ж договір з Білобровом буде розірвано – нового орендаря шукатимуть мінімум півроку: поки проводитимуть тендер, інші обов’язкові процедури. За цей час бюджет району втратить більше 80 тисяч гривень! Це гроші громади!

В чиїх інтересах було заварено цю судову тяганину? В матеріалах справи фігурує людина, якої не існує в природі. Підставна, фальшива персона.  Кому  насправді хочуть віддати цю землю, що намагаються забрати у бізнесмена Сергія Білоброва, якого добре знає Христинівська громада? Питання відкрите.

Очевидно, що тут працює стандартна, відпрацьована когортою Януковича, схема — відбувається рейдерство через судові інстанції. А державні інстанції — інспекція земельних ресурсів (яка буцімто виявила порушення), прокуратура та Христинівський районний суд — стають не тільки інструментами – співучасниками злочину!

Незважаючи на те, що деякі місцеві ЗМІ вже поспішили повідомити, що землі повернуті до держави, рішення  ще не набрало чинності, допоки спір триває в суді. Сергій Білобров подає  скаргу до Апеляційного суду Черкаської області.

 

Сьогодні долю землі Христинівського району має визначити Черкаський апеляційний суд. «Судді Черкаського апеляційного суду сьогодні мають витримати серйозний іспит. Іспит на служіння закону і народу. Чи вистачить у суддів часу та бажання достеменно розібратися у цій справи, прийняти до уваги всі беззаперечні докази фальсифікацій? Або судова практика часів Януковича лишилась незмінною і Черкаські судді, не вдаючись до суті справи, перепишуть підступне рішення Христинівського суду і також стануть на шлях рейдерства?» — коментує ситуацію представник Сергія Білоброва в суді, заступник Голови Правління ВГПО «Об»єднання Богдана Хмельницького Олександр Кисельов.

21 квітня о 13.00 ця громадська організація проводить акцію протесту проти намагань прокуратури району позбавити Сергія Білоброва бізнесу, а бюджет району – надходжень. Учасники акції прийдуть до суду з відрами та лопатами. Вони мають намір навчити суддів та прокурорів обробляти землю. Бо навряд чи прокурор Альона Шкільна, яка виступає з вимогою забрати у Білоброва орендовану ділянку, сама вміє грамотно користуватись землею…

Довідка по справі Сергія Білоброва:

 Ім`я «замовника» претензії до христинівського бізнесмена стало відомо з матеріалів справи — мешканець села Зоряне Димиденко П.С.  Утім, за свідченнями сільського голови та місцевих мешканців, людини з таким прізвищем в селі немає і ніколи не було.

Черкаська обласна Інспекція  сільського господарства та Христинівська районна прокуратура буцімто проводять таємну перевірку,яка раптом знаходить порушення в угоді семирічної давнини.

Починається судова тяганина – з порушенням ст.19 Господарського кодексу України щодо заборони незаконного втручання та перешкоджання господарській діяльності та ст.ст.5, 8 Закону України «Про звернення громадян» щодо заборони розгляду анонімних звернень. Христинівська прокуратура представляє інтереси неіснуючого скаржника у цій справі.

 Сергію Білоброву закидають, буцімто він не мав досвіду ведення сільського господарства, незважаючи на те, що з 93 року він очолював фермерське господарство «Вікторія», а з 96-го і до сьогодні – господарство «Атлант». Щодо кадастрової оцінки землі, яка, буцімто, не відповідає дійсності, Сергій Білобров пояснює: «Для договору оренди бралася середня по області оцінка станом на 2007-й рік – як того і вимагає законодавство.» І останнє: закиди щодо маленької орендної платні. Утім якщо в 2007-му оренда ділянки складала 18000 грн на рік, то в 2015-му вона виросла до 161000.