Є.Єнін: повернуті з США 500 тис. дол. надійшли на рахунки Мін’юсту

0
58

Майже 560 тис дол., які були повернуті з США в рамках кримінального провадження проти керівництва Міністерства юстиції України часів екс-президента Віктора Януковича, надійшли на рахунки Мін’юсту.

Про це в ефірі «112 Україна» заявив заступник Генерального прокурора України Євгеній Єнін.

«Можу сказати, що це приблизно 560 тис дол. США і буквально 10-15 хв тому я спілкувався з міністром юстиції Павлом Петренком, який підтвердив факт надходження зазначених коштів на рахунок Міністерства юстиції України», — сказав Є.Єнін.

За його словами, у виведенні за кордон 1 млн дол. підозрюється група осіб, які, зловживаючи службовим становищем, допустили підписання фіктивної угоди про надання послуг, які ніколи не були надані, а кошти були перераховані.

«Наразі ГПУ здійснюється досудове розслідування кримінального провадження щодо факту розтрати керівництвом колишнього Міністерства юстиції України суми понад 1 млн дол. США», — сказав Є.Єнін.

Він нагадав, що завдяки укладенню фіктивної угоди ці кошти були виведені в США.

«Ми буквально декілька місяців тому вступили в переговорний процес з представниками цієї дуже поважної американської компанії, назву з міркувань інтересів слідства я наразі розголошувати не можу, і ми переконали їх в доцільності якомога більш активної співпраці з українським слідством», — сказав Є.Єнін.

За його словами, поворотним стало те, що компанія опікується своєю репутацією.

«Це перший випадок повернення коштів командою Луценка з-за кордону, здобутих злочинним шляхом (посадовцями часів В.Януковича — ред.)», — зазначив Є.Єнін.

За його словами, повернення стало можливим завдяки взаємодії українських та американських правоохоронних органів.