Борців з корупцією у міністерстві вирішили бити їх же зброєю

0 7

Зовсім нещодавно Україну потрясло повідомлення про відставку заступника міністра МВС Сергія Чеботаря. Уже екс-заступник заявив, що втомився від цькування, розв’язаного проти нього і його сім’ї, у ЗМІ та парламенті. Чим примітна ця відставка, які у неї причини, і хто насправді може за нею стояти?

За останні півроку в МВС стався цілий парад гучних відставок. У ключі цього матеріалу особливо б хотілося звернути увагу на відхід зі свого поста начальника департаменту державної служби з боротьби з економічними злочинами Василя Пісного. Здавалося б, відставка чиновника, що відбулася ще у січні минулого року, не має ніякого зв’язку з нинішньою гучною справою Чеботаря. Але це тільки на перший погляд.

Якщо зіставити факти, то можна звернути увагу, що тихе зникнення Пісного з головної міліцейської орбіти дивним чином збігається зі скандалом, що розгорівся у кінці 2014 року у правоохоронному міністерстві.

Нагадаємо, що тоді у кабінеті заступника Авакова була виявлено прослуховування. У двері була вмонтована камера, яка цілодобово вела аудіо та відео запис усього, що відбувається у приміщенні.

Офіційно відставку Пісного у міністерстві не коментували ніяк. Але з джерел у відомстві журналістам швидко стало відомо, що ці дві події безпосередньо взаємопов’язані. Примітно, що відставка надмірно цікавого борця з економічними злочинами означає звільнення його з органів. Майстра джеймсбондівських штучок перевели у кадровий резерв міністерства, звідки його за необхідностю, завжди можна витягти і знову поновити на посаді.

Навіщо ж знадобилося Пісному «слухати» свого безпосереднього начальника? Мотив один — щоб вчасно попередити кого треба. Коли львів’янина тільки поставили на посаду голови департаменту з боротьби із економічними злочинами — а було це у березні 2014 — у країні панувало постреволюційне сум’яття. Та й анексія Криму, і сепаратистський рух не давали розслабитися. Новому міністру МВС Авакову потрібні були люди, які добре знають систему зсередини і здатні впоратися з найбільшою у Європі армією правоохоронців. Одним з таких людей і став Василь Пісний.

У Львові та області у колах співробітників МВС добре пам’ятають колишнього головного міліціонера регіону. Пісний, він же «Антибіотик», за свідченнями співробітників міліції, дуже успішно кришував видобуток бурштину і контролював пункт пропуску Рава-Руська на українському кордоні з Польщею. Тоді Рава-Руська стала справжнім Бермудським трикутником: сотні фур із технікою, автомобілі, обладнання «губилися» на кордоні, — розповідають міліціонери. В обхід «розмитнення» і держбюджету пройшли мільйонні вантажі й мільйони гривень.

Сьогодні вже й сам міністр визнає, що спочатку допускав кадрові помилки, але в той час було не до скрупульозного вивчення особових справ кожного чиновника.

Таке поспішне призначення і зіграло на руку всім корупційним дармоїдам у міністерстві. Пісний став для МВС чимось на зразок Яреми для Генпрокуратури — покривав усіх великих ділків, спускав на гальмах кримінальні справи, заведені його підлеглими та суміжними департаментами. Фактично, він очолив усі сили протидії реформі МВС. Реформі, якої так потребувала держава.

Звичайно ж, робив такі «добрі справи» Пісний небезкорисливо. Про що свідчить різке зростання доходів його екс-дружини і дочки у цей період. З дружиною своєю Василь Пісний у офіційному розлученні, але за численними свідченнями продовжує з нею жити у любові та злагоді. Воно й зрозуміло, хто ж захоче розходитися по-справжньому з власницею кількох великих підприємств, що займаються імпортом техніки, із загальним прибутком близько 160 млн. гривень на рік. До того ж, за документами на «колишню дружину» записано з півдюжини особняків у Львівській області і цілий автопарк.

А ось дочка екс-борця з економічними злочинами живе куди скромніше. У її володінні є всього лише готель у центрі Львова з іменною назвою «Наталія-18». Готель улюбленній дочці подарував тато у день повноліття.

Однак, сам батько сімейства, згідно його декларації, фактично жебракує. У його власності є тільки особняк площею 450 квадратних метрів, квадроцикл, вартістю 80 тис. грн., і автомобіль Honda Crosstour 2010 року випуску.

Коли факти зловживання Пісним службовим становищем дійшли до його начальника, Чеботаря, той призначив таємне внутрішнє розслідування. Завдяки зв’язкам у апараті МВС Пісний швидко дізнався про це й вирішив контролювати шефа за допомогою замаскованого прослуховування. Але компромату зібрати незумів.

Сьогодні вже колишній чиновник вирішив не опускати руки і бити борця з корупцією Чеботаря його ж зброєю. Для цього Пісний підключив своїх земляків-львів’ян з телеканалу «ЗІК», з якими він співпрацював ще коли знаходівся на посту начальника Львівського обласного управління МВС. Ті не вигадали нічого нового, як роздути скандал з будинком, хай не самого Чеботаря, так його дочки. І таки домоглися свого. Наразі Чеботар у відставці, а перед Пісним та його медійною командою стоїть нове завдання-мінімум — посадити у крісло заступника Авакова лояльну до них людину. При цьому завдання-максимум — змістити самого міністра — ніхто не відміняв.