Кількість хворих на рак в Україні у 2020 році може сягнути 200 тис.

0
4

Статистичні дані свідчать про те, що за останні 100 років по рівню захворюваності і смертності в світі онкопатологія перемістилася з десятого місця на друге, поступаючись лише хворобам серцево-судинної системи. Так, за даними ВООЗ, щороку починають хворіти на рак 10 млн осіб

У ВООЗ також прогнозують, що смертність від раку до 2030 року зросте на 45%, у порівнянні з рівнем смертності у 2007 року.

Експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я схиляються до висновку, що кількість смертельних випадків, викликаних раком, в Європі буде поступово збільшуватися.

При цьому, за їх словами, можна було б запобігти до 40% випадків захворювання на рак, якщо б люди вели здоровий спосіб життя і поліпшили механізми виявлення раку.

У країнах Європи ризику захворювання на рак в найбільшою мірою схильні люди з низьким і середнім рівнем доходу, які в меншій мірі усвідомлюють фактори ризику, а також мають обмежений доступ до ефективної медичної допомоги.

За словами представників ВООЗ, 72% смертельних випадків, викликаних раком, зафіксовані в країнах з низьким або середнім рівнем доходу на душу населення.

Україна посідає друге місці в Європі за темпами поширення раку.

Щодня в Україні захворіють на рак 450 людей, з них 250 — гинуть.

За розрахунками фахівців, до 2020 року кількість тих, хто вперше захворіли на рак в Україні перевищить 200 тис.