Набув чинності закон про електронні петиції

0
7

Міністерство юстиції оприлюднило інформацію, що 28 жовтня набув чинності закон України 577-VIII “Про внесення змін до Закону України „Про звернення громадян“ щодо електронного звернення та електронної петиції”, передає сайт ВРУ.

Цей закон Верховна Рада України прийняла 2 липня 2015 року.

Сервіси електронних петицій уже діють на електронних порталах Президента України і Верховної Ради України.

Згідно з цим законом, громадяни можуть звернутися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування з електронними петиціями через офіційний веб-сайт органу, якому вона адресована, або веб-сайт громадського об’єднання, яке здійснює збір підписів на підтримку електронної петиції.

В електронній петиції має бути викладено суть звернення, зазначено прізвище, ім’я, по батькові автора (ініціатора) електронної петиції, адресу електронної пошти. На веб-сайті відповідного органу або громадського об’єднання, що здійснює збір підписів, обов’язково зазначаються дата початку збору підписів та інформація щодо загальної кількості та переліку осіб, які підписали електронну петицію.

Президент України, Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України, розглядає петиції, які набрали не менш як 25 тис. підписів громадян протягом не більше трьох місяців з дня оприлюднення петиції.

Вимоги до кількості підписів громадян на підтримку електронної петиції до органу місцевого самоврядування та строку збору підписів визначаються статутом відповідної територіальної громади.

Цим законом встановлено, що органи місцевої влади мають розглядати петиції, які набрали в населених пунктах з населенням до 1 тис. жителів — не менше ніж 50 підписів; від 1 тис. до 5 тис. жителів — не менше ніж 75 підписів; від 5 тисяч до 50 тис. жителів — не менше ніж 100 підписів; від 100 тис. до 500 тис. жителів — не менше ніж 250 підписів; від 500 тис. до 1 млн жителів — не менше ніж 500 підписів; понад 1 млн жителів — не менше ніж 1 тис. підписів.