Пропозиція житла на первинному ринку за перше півріччя зросла на 7,7%

0
77

За перше півріччя 2017 року пропозиція новобудов зросла на 7,7% в порівнянні з груднем 2016 року.

Про це йдеться в огляді ринку первинної нерухомості Києва в першому півріччі 2017 року від консалтингової компанії CDS.

Продаж відкрився в 31-му новому житловому комплексі, ще в 21-му об’єкті стартували продажі нових черг. Всього за період з січня по липень 2017 року ринок поповнився на 20,7 тис. квартир.

Станом на 1 липня 2017 року продажі велися в 252-х житлових комплексах з сукупним обсягом пропозиції 56,1 тис. квартир (з урахуванням поглинання). З 252-х житлових комплексів 48 об’єктів перебувають на завершальному етапі продажу — в кожному з них у продажу залишилося менше 10 квартир.

За кількістю проектів структура пропозиції змінилася незначно: питома вага бюджетного житла становить 67%, житла бізнес-класу — 26%, а до класу преміум належать 8% комплексів.

Нагадаємо, на думку експертів на ринку первинної нерухомості зараз досить сувора конкуренція, що пов’язано зі значною кількістю пропозицій. Однак, експерти з нерухомості радять ретельно підходити до підбору забудовника, у якого інвестор планує купувати житло. В першу чергу слід звернути увагу на репутацію забудовника — чи були у нього вже успішно реалізовані проекти. Також експерти не радять ризикувати і купувати житло за ціною квадратного метра істотно нижче середньої ринкової вартості.

Як пояснив голова правління — президент «Київміськбуду» Ігор Кушнір, 60% ціни квадратного метра становить вартість будматеріалів.

«60% ціни квадратного метра — це вартість будматеріалів. З огляду на те, що вони закуповуються за долари, подальше ціноутворення буде залежати саме від поведінки курсу, а також інфляції. «Київміськбуд» зацікавлений у тому, щоб якомога більша кількість людей могла придбати власне житло. Тому зараз ми впроваджуємо усілякі програми співпраці з банками, розстрочки», — розповів І.Кушнір.

За його словами, вже працює іпотечне кредитування під 5% річних від Крісталбанку, і аналогічна програма з Украгазбанком під 7%.