В Україні може з’явитися “Національний перелік відходів”

0
3

У Верховній Раді зареєстровано законопроект “Про відходи” ( №4838), який зокрема передбачає створення “Національного переліку відходів”.

“З метою встановлення єдиної номенклатури та відповідного кодування відходів в Україні створюється (розробляється і впроваджується) Національний перелік відходів. Він призначений для використання як найбільш загальна вихідна ланка ідентифікації відходів, що забезпечує уніфікацію відповідної процедури як на національному так і міжнародному рівні.

Головними завданнями Національного переліку відходів є створення інформаційно-аналітичних передумов для вирішення широкого кола питань державного управління відходами та ресурсокористування в цілому, а також запровадження гармонізованої з міжнародними стандартами класифікації відходів і забезпечення узгодженого визначення небезпечних відходів в Україні та інших країнах, передусім Європейського Союзу”, — йдеться у законопроекті.

Передбачено, що національний перелік буде застосовуватися в системі державного статистичного обліку, інших системах обліку та паспортизації відходів, веденні реєстрів об’єктів утворення, утилізації та видалення відходів, реєстрів об’єктів видалення відходів, при складанні галузевих і корпоративних переліків.

Національний перелік відходів буде обов’язковим для визначення відходів, які є небезпечними, враховуючи їх походження, склад, а також граничні значення концентрації небезпечних речовин. Ідентифікація тих чи інших відходів як небезпечних та їх включення в Національний перелік здійснюється виходячи з наявності однієї чи більше небезпечних властивостей, перерахованих у Додатку ІІІ до цього Закону.

Якщо певні відходи, віднесені в Національному переліку до небезпечних, не проявляють жодної з небезпечних властивостей, перерахованих у додатку ІІІ до цього Закону, то вони можуть бути визначені виробником як небезпечні. Про кожен з таких випадків виробник відходів має невідкладно повідомити спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері поводження з відходами, надаючи при цьому відповідну інформацію та обґрунтування.

Національний перелік відходів підлягатиме регулярному (не рідше ніж раз на 5 років) перегляду та оновленню, міжнародних документах, згоду на обов’язковість яких взяла на себе Україна беручи до уваги як зміни, що відбулися у відповідних міжнародних документах згоду на обов’язковість яких взяла на себе Україна, так і вітчизняні дані та пропозиції, що отримали необхідне обґрунтування. Перегляд Переліку відходів, включення чи виключення тих чи інших відходів, процедури міжнародного узгодження здійснюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері поводження з відходами.