ДО ВЯЗНИЦІ – ЗА АКЦІЮ ПРОТЕСТУ або путінський режим крокує Україною?

0 84

a8f889e2d3_126901 Боротьба за демократію та свободу на Євромайдані коштувала нам більше сотні життів… Війна забрала вже тисячі. Ми щиро віримо, що все це – не дарма. Що демократичні принципи країни, права і свободи її громадян варті життів… Щиро віримо. Але коли знову стикаємось із жорстким попранням того, за що вмирають українці – нас охоплює жах: невже все марно?

27 серпня акцію протесту громадських активістів на залізничному вокзалі розігнали озброєні бійці спецпідрозділу «Сокіл»  в масках. Сімох активістів, які пояснювали пасажирам та водіям небезпеку нелегальних перевезень, а саме: Шаповалова Дмитра Вікторовича, 05.09.1989 року народження; Середу Євгена Олександровича, 16.02.1991 року народження; Плаксюка Олександра Володимировича, 27.07. 1983 року народження; Мицюка Василя Віталійовича, 14.01.1985 року народження; Мельникова Олександра Олександровича, 01.03.1997 року народження; Іванова Івана Васильовича, 13.01.1989 року народження; Смоглого Євгена Павловича, 11.01.1997 року народження було затримано слідчим ОВС ГУ МВС України в м. Києві. Громадських активістів загратували та звинуватили у перешкоджанні підприємницькій діяльності (ч. 2, 3 ст. 206 УК України – Протидія законній господарській діяльності)!

Затримано учасників акції із порушенням всіх норм та законів. Але найголовніше – їх затримали по суті за те, що вони брали участь в акції протесту. Свідомим городянам, які виступають проти нелегального (тобто протизаконного) бізнесу, закидають організоване злочинне угруповання!

Адвокати затриманих після вивчення справи дійшли висновку: склад злочину відсутній. Так звані «потерпілі» не мають (або позбавлені) ліцензії на перевезення пасажирів, тобто  займаються незаконною підприємницькою діяльністю — перевезенням пасажирів, що становить загрозу життю та здоров’ю тих самих пасажирів.

Громадські активісти на мирній акції виступали за законність та порядок, проти нелегалів, які не платять податки – тобто обкрадають держказну, які наражають на небезпеку пасажирів! Акція протесту спрямована   проти порушників закону! Проте правоохоронці розгледіли в громадській позиції свідомих людей небезпеку і навіть злочин. Невже протест проти беззаконня – злочин? Невже українським спецпідрозділам ніде подітися, якщо вони хапають активістів?

В такій ситуації одразу на думку спадає підозра у «замовному характері» затримання. УБОЗ ( слідчий Заворотний В.В.) та спецпідрозділ «Сокіл» «охороняють» не Закон, а «замовників».

Хто замовники? Звичайно, ті, кому невигідна активність громадськості, чий бізнес може постраждати, коли люди через активістів дізнаються правду. Це – нелегали-перевізники.  Їм вдається роками обходити закони, і правоохоронці та контролюючі інстанції заплющують очі. Чи не через фінансову «домовленість» з відповідальними чиновниками?

Журналісти Гром ТВ вже провели розслідування та викрили злочинні схеми нелегального бізнесу перевізників та їх підступних «кришувателів».  (див. розслідування «Війни перевізників» на сайті www.gromtv.net. Вони безперешкодно працюють під дахом корупціонерів та «прибирають» тих, хто заважає їхньому  надприбутковому бізнесу.

Представники транспортних компаній так коментують ситуацію на ринку: «Ми, представники легального, чесного бізнесу з надання транспортних послуг, обурені тим, що сьогодні відбувається на ринку, — розповідає співробітник компанії з транспортних послуг, —  Я і мої колеги чесно платимо податки, чесно готуємось та виграємо конкурси на право обслуговувати маршрути. Проходимо всі перевірки та контролюємось усіма інстанціями. Утім, Ми поставлені на межу виживання! Бо нелегальні перевізники захоплюють ринок під дахом впливових чиновників або за допомогою особистих зв’язків. Це той випадок, коли чесно працювати невигідно. Утім ми і далі намагаємось триматись у правовому руслі. Натомість незаконна діяльність перевізників душить чесний бізнес. Нелегали ганьблять нашу професію, порушують закон, розкрадають бюджет і процвітають. А нас кидають до в’язниці за те, що захищаємо закон – протестуємо проти беззаконня! Це ганьба!»

«Ситуація навколо транспортних послуг вже давно загнана у глухий кут та потребує вирішення на законодавчому рівні. Адже за існуючими сьогодні законами вигідніше бути неконтрольованим нелегалом, ніж платити всі податки та чесно проходити всі конкурси на право пасажироверевезень, — пояснює директор однієї із транспортних кампаній. (ім.»я не називаємо, бо перевізники побоюються, що за такі інтерв»ю їх можуть також кинути у буцегарні) – Транспортні компанії – сам-на-сам зі своїми проблемами, купою перевірок та вимог. Натомість нелегали легко обходять закон та працюють фактично без податків, витісняючи легальні транспортні компанії. Закон фактично не захищає легальний бізнес

Здавалося б, правда – хто захищає закон, а хто його порушує — з’ясується в суді. Утім Голосіївський райсуд на чолі із суддею Шевченко, ігноруючи менш радикальні запобіжні заходи (домашній арешт або заставу)  — як найзапекліших злочинців — позбавляє активістів волі на 2 місяці буцімто за перешкоджання підприємницькій діяльності!

Адвокати, звичайно, подають апеляцію. В Апеляційному суді розглядають скаргу на незаконне утримання під вартою. Колеги затриманих активістів вважають: рішення апеляції – випробування на чесність для суддів, іспит на демократію. «Ми не хочемо вірити в те, що у нас усі суди підкупні. І ми віримо в те, що правда переможе і борці за чесний бізнес, які потерпають через власну боротьбу із беззаконнім, нарешті вийдуть на свободу», — кажуть колеги затриманих активістів.


4, 5 та 8 вересня Апеляційний суд розглянув апеляційні скарги щодо незаконності арешту громадських активістів. Громадська організації «Обєднання Богдана Хмельницького» разом з «Автомайданом»  провели акції протесту під стінами суду із закликом до чесного правосуддя слугувати Закону, а не «телефонному праву». Активісти закликали не порушувати конституційне право громадян на мирні зібрання – акції протесту, тощо. Бо якщо сьогодні ми здамо наші конституційні права – завтра здамо країну!