Джемілєв на засіданні РБ ООН назвав референдум у Криму «цинічним» і «абсурдним»

0 2

eb36ae94fb9a644b92c93a1aed_4ef10581У понеділок на неформальному засіданні Ради Безпеки ООН в Нью -Йорку , скликаному з ініціативи представників України та Литви , виступив Мустафа Джемілєв

Колишній глава кримсько -татарського Меджлісу і один з лідерів кримсько- татарської громади в Криму назвав референдум у Криму « цинічним » , « так званим » і « абсурдним ».

Джемілєв зазначив , що право на самовизначення може бути тільки у корінного народу , і » в Криму таким є кримські татари » .

«Але татари бойкотували цей референдум » — сказав Джемілєв.

Екс -глава Меджлісу підкреслив , що , за його даними , у референдумі брали участь не 82 відсотки жителів Криму , як повідомляють російські влади , а лише 32,4 відсотка.

» Російська влада виправдовують свої дії тим , що в Україні встановилася бандерівська влада . Але це не відповідає дійсності» , — зазначив він під час виступу.

Джемілєв також назвав цинічним твердження російських властей про утиск росіян на території Криму , так як , за його словами , більшість керівників місцевих органів влади є росіянами , як і більшість шкіл в Криму. «Спочатку на територію Криму вторглися козаки , вони захопили державні установи і парламент , — сказав Джемілєв. — Потім в Крим увійшли російські війська » .

В інтерв’ю » Голосу Америки» після засідання Джемілєв розкритикував санкції Заходу стосовно Росії , назвавши їх » шпильковими уколами для слона» .

«Якщо так буде , то навряд чи Росія покине окуповану територію … Якщо такий підхід буде превалювати , то українці по праву вважатимуть себе обдуреними … І вже є думка що нам треба терміново повертатися до ядерного статусу » , — сказав він.

Засідання Ради Безпеки проходило за формулою » Арія» , яка застосовується Радбезом для обговорення складних політичних питань у конфіденційному режимі На засіданні не були присутні кілька постійних представників Радбезу , в тому числі Росія і Китай .

Російська делегація заявила , що » категорично відмовляється асоціювати з Радою Безпеки организуемое делегацією Литви пропагандистське шоу із запрошенням одіозних фігур» і буде ігнорувати цю зустріч.

У листі російського представництва вказується , що питання про права людини і свободи ЗМІ в суб’єктах РФ , в тому числі і Криму , » не вписується в рамки відповідальності Ради Безпеки і не має підстав для подібних дискусій»