Bellingcat оприлюднила підсумкову за три роки доповідь про збиття MH17

0
23

Міжнародна експертно-журналістська розслідувальна група Bellingcat опублікувала доповідь, в якій узагальнюються усі основі дані з відкритих джерел, які, за даними дослідників, свідчать про збиття малайзійського літака Boeing 777 рейсу MH17 на Донбас.

Як зазначається, звіт міститься на 73 сторінках і розбитий на тринадцять розділів, у яких викладаються обставини, які призвели до збиття MH17, інформація про ракетну установку «Бук», якою було збито пасажирський літак з 298 пасажирами на борту, короткий виклад альтернативних сценаріїв, які стосуються запуску та інша важлива інформація.

Зокрема, за версією Bellingcat, у період з 23 по 25 червня 2014 року військовослужбовці 53-ї зенітно-ракетної бригади РФ перевезли кілька транспортних засобів в межах Росії на позиції поблизу російсько-українського кордону. Серед них була ракетна установка «Бук» під номером 332, пізніше сфотографована і знята на відео в Україні 17 і 18 липня 2014 року, додали у Bellingcat.

 

Також дослідники зазначають, що 17 липня 2014 року «Бук» під номером 332 був в Україні, прибувши вранці до Донецька. Звідти, завантажений на червоний причіп, він поїхав на схід на території, підконтрольні бойовикам, і в кінці дня дістався до міста Сніжне, сказано у звіті.

Прибувши в Сніжне, цей «Бук» вивантажили і він сам поїхав на південь, за місто.

 

«Бук» під номером 332 прибув на поле на південь від Сніжного і випустив ракету, якою було збито рейс MH17″, — відзначили у Bellingcat.

Також вказано, що після цього «Бук» під номером 332 був знятий на відео, коли їхав на схід через контрольоване сепаратистами місто Луганськ вранці 18 липня 2014 року без однієї ракети. Перехоплені повідомлення свідчать, відзначили у Bellingcat, що ракетна установка була доставлена в Росію невдовзі після того, як було знято це відео.

Дослідники відзначили, що не було отримано достовірних доказів, які свідчили б про те, що яка-небудь українська ракетна установка «Бук» перебувала недалеко від позиції в зоні збиття MH17 17 липня 2014 року.

«Єдиним можливим кандидатом на ракетну установку, яка збила MH17, є російський «Бук» під номером 332 53-ї зенітно-ракетної бригади», — додали у Bellingcat.

 

Також дослідники вказали на виявлення інформації про двох осіб, які, як зазначається, посідають центральне місце в справі MH17: «Оріон» і «Дельфін».

«Цих двох чоловіків, чиї імена та по батькові є Андрій Іванович («Оріон») і Микола Федорович («Дельфін»), шукають у кримінальному розслідуванні під керівництвом Нідерландів за фактом збиття MH17″, — йдеться у звіті.

Йдеться і про те, що Bellingcat, поряд з іншими онлайн-дослідниками, зміг виявити великий обсяг інформації про Сергія Дубинського, або «Хмурого», «ще одну ключову фігуру в справі про збиття MH17».

Зазначимо, літак компанії Malaysia Airlines рейсу MH17 було збито на сході України 17 липня 2014 року. В авіакатастрофі загинули усі 298 людей, які перебували на борту.