Криза в Україні була вироблена Росією, і саме РФ, дотримуючись зобов’язань в рамках мінських домовленостей, має покласти край цій кризі. Про це заявив заступник держсекретаря США Ентоні Блінкен під час візиту до Польщі напередодні, передає прес-службу держдепу США.
«Ми разом незмінно підтримуємо Україну, її суверенітет, територіальну цілісність, і її права як вільної і демократичної держави йти шляхом, обраним її громадянами та нею самою. Криза в Україні була вироблена Росією і край (кризі — ред.) має бути покладено Росією, дотримуючись повної реалізації мінських угод, на які погодилися усі сторони. Доти ми повинні залишати санкції і таким чином продовжувати тиск», — сказав Е.Блінкен.
При цьому заступник держсекретаря США зазначив, що зазначив, що дії Москви — «від проведення фіктивного референдуму і спроби приєднати Крим до перекидання тисяч важких озброєнь і військ через міжнародний кордон для підтримки панування насильства через сепаратистів, що вона контролює» — загрожують створити новий прецедент у Європі.
За словами Е.Блінкена, такі дії порушують «те, що кордони і територіальна цілісність держави не можуть бути змінені за допомогою сили; те, що невід’ємним правом громадян у демократичному суспільстві є ухвалення щодо майбутнього своєї країни; те, що всі члени міжнародної спільноти пов’язані спільними правилами і мають заплатити за невиконання взятих на себе зобов’язань».
«Ці принципи виходять за межі України. Вони виходять за межі Європи. Вони є основними правилами, на яких базується міжнародний порядок, який ми разом прагнули збудувати, підтримувати і за потреби змінювати. Заперечуючи їх, Росія прагне розділити наш трансатлантичний альянс, підірвати нашу єдність і сприяти невдачі демократичних держав», — додав він.
Також він вказав на рішучість захистити безпеку енергопостачання Європи «від примусу і політичного тиску». З його слів, приклади зупинки постачання Росією газу до Європи територією України в розпал зими в минулому є «холодним нагадуванням про те, що залежність від Росії, у випадку збереження, буде означати для устремлінь всієї Європи».
«Ми як і раніше підкреслюємо наше занепокоєння з приводу проектів, таких як трубопровід Nord Stream II, що підірвало б зусилля ЄС з диверсифікації поставок енергоносіїв і маршрутів», — сказав Е.Блінкен, привітавши при цьому інші енергетичні проекти, як наприклад, інтерконектор між Польщею і Литвою.
«Дозвольте мені прояснити: наша мета не полягає в тому, щоб тримати російську нафту і газ подалі від Європи. Навпаки, ми повинні забезпечити достатню різноманітність джерел, поставок і маршрутів, щоб жодна країна не могла використовувати енергію як політичний інструмент примусу», — додав він.
- ФБ
- ВК
- ОК
- Google+