Голова Пентагону: Росія обрала протистояння

0
4

Поведінка Росії все більше обмежує області співпраці Москви і Вашингтона, проте США мають продовжувати шукати варіанти взаємодії. Про це заявив голова Пентагону Ештон Картер, який залишає посаду, передає ВВС.

«Я бачу області, де ми можемо співпрацювати, але їх стає все менше і менше. Це та стратегія, яку вибрала Росія», — сказав Е.Картер.

За його словами, області взаємодії двох країн послідовно скорочувалися протягом останніх 10 років.

Очільник Пентагону зазначив, що Росія і США як і раніше солідарні в питанні стримування ядерних програм Північної Кореї та Ірану, а також щодо ситуації на Балканах.

При цьому співпраці в боротьбі з угрупованням «Ісламська держава» в Сирії не вийшло, зазначив він.

«Однак якщо уряд Росії визначає свої інтереси не просто як відмінні від інтересів США — до чого ми звикли, але як такі, що навмисно протистоять інтересам США, то буде дуже складно піти назустріч такої мотивації — і це головний виклик на майбутнє», — сказав Е.Картер.

Останнім часом колишній президент США Барак Обама і представники його адміністрації роблять дуже різкі заяви щодо Росії і особисто Володимира Путіна — на відміну від обраного президента США Дональда Трампа, який зайняв більш примирливу позицію.

Протягом виборчої кампанії Д.Трамп говорив, що порозуміється з В.Путіним і зможе почати більш конструктивну взаємодію з Росією, ніж це вийшло у адміністрації Б.Обами.

На першій після виборів великій прес-конференції 11 січня Д.Трамп зауважив: «Якщо Путіну подобається Дональд Трамп, я вважаю, що це актив, а не зобов’язання, оскільки у нас жахливі відносини з Росією». «Я не знаю, чи вдасться мені порозумітися з Володимиром Путіним. Я сподіваюся, я зможу. Але є велика ймовірність, що не зможу», — додав він.

Коментуючи ці заяви, прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков сказав, що В.Путін і Д.Трамп зможуть знайти спільну мову, якщо між ними буде взаємна повага. «У Москві сподіваються, що наші президенти порозуміються. Принаймні, пан Трамп говорив про готовність вести діалог», — зазначив Д.Пєсков.

Кілька днів тому Д.Трамп сказав, що готовий запропонувати президенту Росії Володимиру Путіну зняття санкцій в обмін на скорочення ядерних арсеналів.