Займатися громадською діяльністю стає небезпечно. Адже судді, захищаючись від громадського контролю, кличуть  «ті тушок» для нападу на громадських активістів. І подолати безкарність суддів сьогодні можливо лише через повню люстрацію.

Про це розповіли учасники прес-конференції  — правозахисники, юристи та громадські діячі. Прес-конференція відбулася в інформаційному агентстві ЛігаБізнесІнформ 10 грудня, в міжнародний День захисту прав людини.

Голова правозахисної організації Богдан Хмельницький розповів журналістам про ініціативу громадського моніторингу роботи судів, а також, про напад на членів організації 3 грудня. Як стало відомо, таким чином  голова Ірпінського суду Людмила Саранюк «захищається» від люстрації за допомогою «ті тушок» у камуфляжі та балаклавах.

Постраждалі від нападу правозахисник Ігор Бондарчук і журналістка Альона Логвинова розповіли про деталі нападу та продемонстрували відео інциденту, яке вдалося зняти потайки від агресивних нападників. Це відео отримали і присутні  журналісти. А адвокат Арсеній Новицький повідомив про юридичний бік справи: постраждалі звернулися в міліцію, відкрито кримінальне провадження.

Громадський діяч Дмитро Павличенко, постраждалий від суддівського свавілля, розповів про масовий характер  безкарності суддів та правоохоронців на прикладі своєї справи і закликав  взяти під народний контроль люстрацію суддівської системи.

DSC00034

Журналісти центральних телеканалів,  газет і радіо ресурсів, присутні на прес-конференції, цікавились ефективними механізмами впровадження народної люстрації, а також захисту від замовлених нападників для громадських діячів.

Богдан Хмельницький  закликав об’єднатись задля протидії свавіллю та безкарності суддів, а також запропонував  організовувати охорону для правозахисників та моніторингових груп з метою недопущення фізичного насилля над людьми, які займаються громадською діяльністю.

Наостанок учасники прес-конференції повідомили, що передають до МВС, ГПУ, Міністерства юстиції та Президента України Колективне звернення з вимогою покарати суддів — замовників фізичної розправи над громадськими діячами. Адже цей випадок доводить, що суддівська система потребує повного «перезавантаження».