Містика та дива судочинства Черкаської області

0
692

Черкаська область. Районний центр Христинівка. Тут розташована, ймовірно, найголовніша судова інстанція в Україні. Бо сюди направляють справи навіть після прийняття рішень вітчизняних судових інстанцій усіх рівнів – аж до Вищого касаційного суду! Якщо рішення когось? не задовольняє, прокуратура області, маючи дивний вплив на Черкаський Апеляційний суд — пускає справи до Христинівки по колу знову і знову, аби рішення останнього змогло задовільнити забаганки обласної прокуратури. Навіть якщо в усіх судах Ви довели невинуватість, в Христинівському все одно судитимуть. Так що не розслабляйтеся – з легкої руки прокуратури Черкаської області на вас чекають сім кіл пекла за маршрутом: Апеляційний суд області – Христинівський райсуд до тих пір, доки потреби в показниках прокуратури не будуть задоволені.
До правозахисної організації «Об’єднання Богдана Хмельницького» звернувся директор підприємства «Укртрансдизель» Геннадій Добровольський, який більше трьох років намагається довести, що він нічого державі не винен. Довів в усіх судових інстанціях, окрім районного Христинівського суду, де справу проти нього ніяк не можуть закрити…
Все розпочалось з початку 2011року… До підприємства починають надходити різного роду запити від Податкової міліції Черкаської області про надання копій різного роду документів ( як пізніше з’ясовується, за ним встановлють слідкування та зняття інформації із засобів зв’язку, простіше «прослуховування»)
Раптово 27.02. 2012 р. державна податкова інспекція у Христинівському районі Черкаської області ініціює позапланову виїздну документальну перевірку господарської діяльності підприємства «Укртрансдизель», в результаті складається акт про те, що підприємство не сплатило значну суму податків до бюджету. Директор був здивований, адже податки він сплачував. Добровольський, маючи на руках результати незалежної аудиторської перевірки, ініційованої ним самим, ще в червні 2010 р. за той самий період, що перевірявся податківцями, подає скарги, а потім йде до суду шукати справедливості, адже підприємство діяло в межах чинного законодавства та сумлінно сплачувало податки ( зверну увагу, чималі для м.Христинівка). Окрім того, створило не один десяток робочих місць в місті, де є певні проблеми з пошуком роботи.
Проходячи судові інстанції, директор отримує на свою користь спочатку рішення Черкаського окружного суду.
В цей час податкова міліція Черкаської області, не дочекавшись завершення справи з оскарженням, з порушенням процесуальних норм, відкриває проти директора підприємства кримінальну справу за несплату податків (ст. 212, ч.3, ст..366, ч.1, ст.. 358 ч.4 ККУ).
Наразі, Добровольський не здається і доводить уже в Київському Апеляційному суді, що його підприємство діяло таки в межах чинного законодавства та нічого державі не винен.
Але, як кажуть, не поспішайте розслаблятись!
Раптово на підприємство приїздить податкова міліція зі слідчими, які уважно починають проводити обшук на підприємстві та в оселі директора, вилучають оргтехніку та печатку підприємства. При цьому починають тиснути на директора, аби підписав згоду з актом перевірки, але знову отримують відмову….
І тут, як грім серед ясного неба, друга хвиля тиску на нього! За рішенням суду блокують усі рахунки підприємства, накладають арешт на основні засоби та майно, тобто повністю паралізують роботу підприємства. І все це, незважаючи на рішення суду про те, що підприємство не має заборгованості зі сплати податків.
Поки Добровольський прикладає зусиль, щоб стабілізувати роботу підприємства, наші відчайдушні працівники прокуратури передають кримінальну справу за ч.3 ст. 212 , ч. 1 ст.366, ч.4 ст. 358 КК України до Христинівського суду.
Христинівський районний суд уважно і прискіпливо вивчає та досліджує матеріали справи протягом 15 місяців. Добровольський Г.А., разом зі своїм адвокатом, вимагають доставити до суду свідків обвинувачення, але з різних причин їх так і не доставили.
Попри все, суддя Христинівського районного суду Вітер Л.А. , уважно дослідивши справу, виносить нарешті виправдальний вирок для Добровольського Г.А.
Недовго радів директор своїй перемозі…..
Вже 18 лютого 2014р. , у цей кривавий день, коли на Майдані вбивали людей, Апеляційний суд м.Черкаси скасовує рішення Христинівського районного суду та направляє справу на повторний розгляд, навіть незважаючи на те, що кримінальна справа була відкрита на підставі Акту позапланової виїзної документальної перевірки, за результатами якої були виписані податкові повідомлення-рішення, що скасовані і Черкаським окружним судом, і Київським Апеляційним судом, і навіть Вищим Адміністративним Спеціалізованим судом.
Сім кіл пекла. Справу знову повертають до Христинівського районного суду, хоча навіть за елементарною логікою зрозуміло, що складу злочину немає. Суди всіх інстанцій це довели! А якщо його немає , то постає питання: за що судять Добровольського Генадія? І чи не має ця справа замовного характеру?
Коли ми задали це питання директору, то він відповів, що діяльність його підприємства вже давно цікавить певне коло людей. Проте, він не упевнений, що саме вони є замовниками тиску на нього…
Наразі дивні речі відбуваються у Христинівці. Судять людину, складу злочину якої немає. Свідки обвинувачення раптово зникають. Прокуратура області замовляє проведення судово-економічної експертизи, результати якої видають з порушенням Закону і базуються вони лише на показах свідків обвинувачення, яких, ще раз наголошую, прокуратура знайти не може. Диво, та й годі! То що, будемо жити по-новому?!
Ознайомившись з документами та проконсультувавшись з юристами, відверто скажу як стороння незаангажована людина: це дуже схоже на рейдерський захват підприємств за допомогою силових структур.
«То де ж шукати справедливість?» — ставить питання правозахисна організація «Об’єднання Богдана Хмельницького». Тут є два варіанти. Спостерігати за відпрацьованим сценарієм рейдерства і чекати «віджиму» чергового підприємства? Або бити на сполох, надавати ситуації публічного розголосу, вимагати чесності та справедливості. Йти до наших народних депутатів, робити спроби «достукатись» до Генеральної Прокуратури України та звертатись до самого Президента – адже вони мають гарантувати нам, народу, дотримання законності, прав та свобод. Саме ми маємо запитати у них: коли ми будемо жити по-новому?
27 листопада 2014р. о 15,00 в Христинівському районному суді відбудеться наступне засідання по справі Генадія Добровольського. Правозахисники «Об’єднання Богдана Хмельницького» прийматимуть участь в ньому в якості громадських спостерігачів – слідкуватимуть за об’єктивністю судового процесу.
Дивно, але місцева влада також робить вигляд, що нічого не відбувається, хоча одне з найпотужніших підприємств м.Христинівка хочуть нейтралізувати. То де ж ви, наші шановні можновладці? Чи живемо ми, як у приказці «Хто біжить, того й поганяють!». Чи не так?