Зростання інфляції у червні на 1,6% порівняно з травнем було спровоковане швидкими темпами росту цін на сирі продукти харчування, а також збільшенням цін і тарифів, які регулюються адміністративно.
Про це йдеться у повідомленні прес-служби Національного банку України.
«Фактична інфляція виявилася вищою за оцінки Національного банку. Це пов’язано насамперед з більш швидким, ніж очікувалося, зростанням цін на сирі продукти харчування, а також збереженням посиленого впливу адміністративних факторів. Водночас фундаментальний інфляційний тиск залишався помірним, загалом відповідаючи нашим очікуванням», — пояснили у прес-службі регулятора.
Як зазначили у НБУ, насамперед, порівняно з минулим роком пришвидшилося зростання цін на овочі на 40,7% та фрукти – на 29%.
Також відбулося збільшення цін та тарифів, що регулюються адміністративно, на 28,8% у річному вимірі.
«Це відбулося, насамперед, внаслідок відображення залишку від підвищення тарифів на холодну воду та водовідведення у травні. Також тривало прискорення зростання цін на тютюнові вироби на тлі збереження проблем із дистрибуцією. Водночас продовжувало уповільнюватися зростання цін на алкогольні напої», — зауважили у відомстві.
Також, за інформацією регулятора, ціни на паливо, як і очікувалось, сповільнили зростання до 11,5% на тлі здешевлення нафти у попередні місяці та сприятливої ситуації на валютному ринку.
«Національний банк очікує, що значна частина зазначених ефектів буде нівельована в другій половині року. Проте, поточна динаміка ІСЦ та його складових свідчить про подальше посилення ризиків для досягнення цілі за загальною інфляцією на кінець 2017 року», — резюмували у прес-службу регулятора.
За даними Держстатистики, в Україні у червні 2017 року споживча інфляція становила 15,6% відповідно до червня 2016 року.