НАТО розкрило п’ять напрямків, за якими в майбутньому надаватиме допомогу Україні.
Про це йдеться на офіційному сайті Альянсу.
Серед напрямків названі допомога в організації логістики й стандартизації, контрольно-командних пунктів та пунктів електронного контролю, центрів електронного захисту від кібер-атак, лікування й реабілітації бійців та лікування й реабілітації допоміжного військового персоналу.
Як вказано у повідомленні, для кожної з цих програм створено окремий трастовий фонд.
Виходячи з повідомлення, всі учасники нададуть Україні рекомендації, поради та технології щодо відповідних напрямків боротьби. Про надання безпосередніх коштів чи послуг не згадано.
Усі програми започатковані у вересні 2014 року.
За даними на 23 січня, в програмах із логістики та стандартизації головну участь беруть Чехія, Польща та Нідерланди. Також у цій програмі беруть участь Данія та Туреччина.
Розробкою рекомендацій щодо організації роботи командно-контрольних пунктів та комунікацій між ними займаються представники Канади, Німеччини, Великобританії, також допомогу надають фахівці з Данії, Ісландії, Латвії, Литви, Туреччини.
Захистом від кібер-атак – Румунія за допомоги Албанії, Естонії, Угорщини, Португалії, Туреччини.
Програму, покликану створити в Україні достатні умови для лікування поранених військових, провадитимуть Хорватія, Греція, Люксембург, Португалія, Туреччина.
Словакія й Туреччина, у свою чергу, мають підтримати проекти зі створення програм щодо реабілітації поранених та хворих.
Як вказано у повідомленні, реалізація кожної програми займе від двох до трьох років.
- ФБ
- ВК
- ОК
- Google+