Служба безпеки України проводила обшуки в Укргазвидобуванні і Dragon Capital у рамках кримінального провадження щодо використання українськими компаніями російських програм незаконного стеження «Стахановец». Про це на брифінгу заявив керівник апарату голови СБУ Олександр Ткачук.
«СБУ проводиться операція з виявлення та попередження структур, які використовують спеціальне програмне забезпечення, яке кваліфіковане експертами як засоби спеціального технічного контролю, негласного контролю і віднесено до засобів негласного зняття інформації», — сказав О.Ткачук.
За його словами, вчора відбулася низка обшуків в українських компаніях.
«Ми не розголошуємо назви цих компаній, але оскільки вчора назви двох підприємств фактично ними самими були оголошені, ми можемо підтвердити те, що дійсно відбувалися обшуки, зокрема, у компаніях таких як Укргазвидобування та Dragon Capital»,- уточнив О.Ткачук.
Він зазначив, що обшуки не були пов’язані з основним напрямком діяльності даних компаній.
«За нашими даними, приблизно 300 компаній на території України, на сьогодні, використовують таке програмне забезпечення. У 2016 році використання цього продукту було заборонене у зв’язку з тим, що воно було визнане спеціальним технічним засобом», — заявив О.Ткачук.
«У нас є чіткі докази того, що компанія, яка є розробником цього програмного продукту, співпрацює із ФСБ РФ», — додав О.Ткачук.
За його словами, учора СБУ провела обшуки у 8 компаніях.
«Нами було виявлено докази того, що більше 1 тис. ліцензій на цей програмний продукт використовувалося на комп’ютерах цих компаній», — заявив О.Ткачук, додавши, що СБУ не вилучала під час обшуків комп’ютери.
Разом з тим, слідчі вилучили сервери.
За його словами, російське програмне забезпечення дозволяє без відома власника контролювати віддалено все, що обробляється на його комп’ютері і завантажувати отриману інформацію на сервери, які знаходяться в Росії. Також програма дозволяє віддалено вмикати мікрофони і веб-камери комп’ютерів.
«Йдеться про програму, яка має назву «Стахановец», — уточнив О.Ткачук.
При цьому, за його словами, наразі представники компанії-розробника намагаються зробити ребрендінг цієї програми і перевипустити її на ринок під новими назвами.
«Компанія розробник («Стахановца» – ред.) співпрацює з ФСБ РФ»,- наголосив О.Тимчук і закликав підприємців бути уважними при виборі програмного забезпечення.
- ФБ
- ВК
- ОК
- Google+