У Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України презентували проект закону “Про визнання політичними в’язнями осіб, позбавлених особистої свободи з політичних мотивів за рішенням органів влади Російської Федерації, та надання їм державної соціальної допомоги”.
За інформацією МінТОТ, цей законопроект, зокрема, визначає політичними в’язнями осіб, котрі відстоюють територіальну та національну єдність України на тимчасово окупованій території і їх незаконно позбавлено волі владою Російської Федерації з політичних мотивів. І відповідно до проекту документа, політв’язні, зважаючи на їхнє скрутне становище, мають право на державну соціальну допомогу.
Законопроектом передбачається, що соцдопомога політичним в’язням призначається у розмірі двох мінімальних заробітних плат (6,4 тис. грн). При цьому, попросити про таку допомогу може політичний в’язень або ж члени його сім’ї чи законні представники.
Якщо ж особа, що є політичним в’язнем, не може отримувати соціальну допомогу особисто, то її можуть виплачувати членам його сім’ї.
“На нашу думку, людина, потрапляючи під критерії (критерії набуття статусу політв’язня, виписаному в законопроекті — ред.) буде автоматично вважатися відповідно до закону політичним в’язнем. І можливо це, на нашу думку, може спростити доступ до міжнародних судових інстанцій також”, — сказав міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш під час презентації законопроекту.
Також міністр зазначив, що у громадськості можуть бути якісь зауваження і зміни до проекту законопроекту, то в подальшому їх буде обговорено й імплементовано у текст документу.
“Особливість тих людей, які зараз борються за незалежність і територіальну цілісність нашої держави в Криму у тому, що там Російська Федерація напряму, не намагаючись ховатися, встановила режим терору. І звичайно це лише одна частинка того, що ми можемо зробити,” — додав В.Черниш.
За його словами, держава повинна продемонструвати увагу, підтримку і тим самим стимулювати протестний рух на окупованих територіях.
У свою чергу Уповноважений Президента України з питань кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв наголосив, що на сьогодні загалом 46 політув’язнених, з них 22 кримських татар.
М.Джемілєв розраховує, що проект закону про політичних в’язнів буде зареєстрований у Верховній Раді у вересні цього року.
- ФБ
- ВК
- ОК
- Google+