У РФ назвали умову, за якої Москва може підписати з Києвом додаткову угоду щодо газопостачання

0
16

Російська сторона на газовій зустрічі збирається в обмін на підписання додаткової угоди до контракту з «Газпромом», яка відмінила б принцип take-or-pay, вимагати поступок, наприклад відмови Києва від антимонопольного штрафу у 6,4 млрд дол., накладеного на «Газпром».

Про це з посиланням на джерела повідомляє російська газета «Коммерсант».

За даними видання, на переговорах з ЄК російська сторона вказує на те, що, з огляду на більш холодну зиму, піки споживання в січні-лютому в Україні можуть бути такі, що перевищать технічні можливості відбору газу з ПСГ. Рішенням могла б стати закупівля 1,5-4 млрд кубометрів газу у «Газпрому».

Але для відновлення закупівлі російського газу Москва і Київ ставлять «несумісні умови», пише видання. Голова «Нафтогазу» Андрій Коболєв раніше заявляв, що компанія готова купувати газ в РФ за умови підписання додаткової угоди до контракту з «Газпромом», яка відмінила б принцип take-or-pay. Цей принцип «Нафтогаз» оскаржує в Стокгольмському арбітражі в рамках розгляду з «Газпромом» за контрактом на купівлю газу від 2009 року, але слухання у справі вже завершилися, і арбітри пішли для підготовки вердикту, який очікується в січні-лютому.

«При цьому, за словами джерел «Коммерсанта», російська сторона має намір в обмін на підписання додаткової угоди вимагати відповідних поступок. Зокрема, може бути порушено питання про скасування штрафу на 6,4 млрд дол., який антимонопольний комітет України виписав «Газпрому» за нібито виявлені порушення на «ринку транзиту» через Україну», — йдеться у повідомленні.

Як зазначається, «Газпром» вважає штраф повністю незаконним, але спроби Києва домогтися стягнення штрафу в тих країнах, де у російської компанії є майно, можуть спровокувати багато неприємностей. При цьому «Газпром» в будь-якому випадку не готовий надавати Україні знижку, пише видання.

«Якщо сторонам не вдасться зараз досягти угоди, переговори, ймовірно, відновляться ближче до кінця зими, коли стане відоме рішення Стокгольмського арбітражу, вважають співрозмовники «Коммерсант» на ринку. Крім того, до цього моменту запаси в ПСГ України істотно скоротяться, що посилить позицію «Газпрому», — сказано у повідомленні.