Україна може бути продовольчою корзиною для всього світу, і особливо для КНР.
Про це сказала заступник Міністра з питань євроінтеграції Владислава Рутицька, коментуючи результати п’ятого засідання Підкомісії з питань співробітництва в галузі сільського господарства Комісії зі співробітництва між Урядами України та КНР. Про це Міністерство аграрної політики та продовольства України.
За даними Міністерства, ВВП Китаю майже у 100 разів більше, ніж України, але водночас Україна має тільки у 4 рази менше земель сільгосппризначення. Це порівняльна перевага.
Заступник міністра також зауважила, що Україна має величезний нереалізований потенціал двосторонньої торгівлі з Китаєм. Вже зараз показник експорту сількогосподарської продукції за 6 місяців 2015 року становить 783,3 млн дол. США. Тоді як за весь 2014 рік ця цифра становила 767,3 млн дол. США.
“У 2014 році експорт української агропродукції на одну людину склав всього 58 центів, тоді як з європейськими країнами імпортерами української агропродуції цей показник перевищує 5 доларів і добігає аж до 40-ка в окремих країнах”, — сказала В.Рутицька.
Окрім того, Китайська Народна Республіка може відкрити кордон для цілого переліку аграрної продукції українського виробництва.
Нагадаємо, цього року нові контракти з Китаєм підписав черкаський комбінат хлібопродуктів “Талне” з іноземними інвестиціями“, який визнано переважним лідером в експорті пшеничного і пшенично — житнього борошна.
Загалом, частка цієї компанії в загальному обсязі експорту зросла з 21,6% в 2014р до 24,3% в 2015р. Цього року КХП “Талне” також завершив планову реконструкцію підприємства, вартістю 5 млн грн, збільшивши об’єми приймання культур за добу в 2,5 рази. Основні ринки збуту КХП “Талне” з іноземними інвестиціями», на які припадає більша частина експорту підприємства — Індонезія, Молдова, Узбекистан, Азербайджан, Філіппіни, Малайзія, Таїланд, Кенія, Гана, Уганда, Ізраїль, Туреччина, Палестина.
- ФБ
- ВК
- ОК
- Google+