Український уряд, що браво рапортує своїм громадянам і світовій спільноті про проведення “структурних і системних” перетворень, як правило, не говорить про їх наслідки. І цьому є пояснення. У результаті проведених євроінтеграторами “реформ” Україна опинилася на узбіччі світової економіки. На цьому наголосив у своєму блозі лідер громадського руху “Український вибір” Віктор Медведчук.
“Наведу цифри, яких ви не почуєте від високопоставлених українських чиновників. Згідно з даними Світового банку, рівень ВВП за паритетом купівельної спроможності України в 1990 році оцінювався в 351,8 млрд дол., а за підсумками 2015 го — в 339,1 млрд дол. Спад склав 12,7 млрд дол.! І це при тому, що економіки інших країн показали зростання. Економіка Зімбабве за цей же період збільшилася на 63%, Бурунді — на 116%, Казахстану і Білорусі — на 216%, Руанда і Замбія продемонстрували зростання ВВП (ПКС) на 412 і 414% відповідно, Мозамбік — на 924%. Україна — єдина країна, економіка якої за останні 25 років продемонструвала падіння.
До слова, про це свідчать і дані МВФ (автора і куратора проведених урядами Яценюка — Гройсмана “реформ”). Згідно з наведеною статистикою, економічні показники країни стали стрімко скорочуватися саме після приходу до влади команди євроінтеграторів. За даними Фонду, в 2013 році ВВП України за паритетом купівельної спроможності досягав 392,56 млрд дол., у 2014-му знизився до 373,4 млрд дол., а в 2015-му впав вже до 340,2 млрд дол.
Можна годинами розповідати народу про реформи, рапортувати про успіхи в Брюсселі і Вашингтоні, але цифри говорять самі за себе. Навіть Молдова і Грузія, які в 2014-му були разом з Україною серед аутсайдерів, за підсумками минулого року домоглися зростання своїх економік. Україна ж опинилася на узбіччі світової економіки. Більш того, країна продовжує стрімко скочуватися у прірву — через бідність, борги і промисловий колапс.
У цьому році Україна ще більше послабила свої позиції у низці світових рейтингів. Так, вона опустилася на сім рядків і посіла вже 135-те місце в рейтингу 159 країн і територій за економічною свободою (доповідь “Економічна свобода світу діє: 2016”). В Індексі глобальної конкурентоспроможності Всесвітнього економічного форуму Україна втратила шість позицій і опустилася на 85-й рядок.
За Індексом соціального прогресу України також опустилася — на один пункт — до 63-го місця (за версією Social Progress Imperative і за підтримки консалтингової компанії Deloitte).
Країна переживає період економічної деградації. Підписавши Договір про ЗВТ з ЄС, Україна отримала “унікальні преференції” — можливість експортувати на європейські ринки переважно … сировину і товари з низькою доданою вартістю. А високотехнологічні галузі не розвиваються через розрив коопераційних і торгово-виробничих зв’язків з країнами СНД і, зокрема, з РФ.
Спад промислового виробництва, банкрутство підприємств, відхід бізнесу в “тінь” — все це наслідок неправильно обраного вектора зовнішньоекономічної інтеграції, безграмотного управління країною, відсутність економічної стратегії розвитку держави. І до тих пір, поки українська влада буде приймати рішення, керуючись не економічними інтересами, інтересами національної економіки, а геополітичної доцільністю, наша країна як і раніше буде демонструвати гірші в світі економічні показники», — написав В.Медведчук.
- ФБ
- ВК
- ОК
- Google+