Акція протесту за участю ВГО «ОБХ» допомогла змінити міру запобіжного заходу

0
273

595163 4 вересня 2014 року в Апеляційному суді м. Києва відбулось судове засідання по справі     Шаповала Д.В., який є членом ВГО «Об`єднання Богдана Хмельницького». Для виявлення факту незаконних дій або корупції Шаповал Д.В. запросив правозахисну групу ВГО «Об`єднання Богдана Хмельницького».  Перед початком судового засідання під стінами Апеляційного суду міста Києва відбулась акція протесту з метою привернення уваги громадськості до незаконних дій суду що до Шаповала Д.В.

Відправлення правосуддя здійснювали: Лашевич Валерій Миколайович, Приндюк Марія Василівна, Глиняний Віктор Петрович.

Під час судового розгляду правозахисники ВГО «Об`єднання Богдана Хмельницького» зафіксували запізнення судового розгляду на 1 год 25 хв., що є порушенням ст. 342 КПК України.

Учасників процесу обурив той факт, що суддя під час судового засідання без оголошення перерви встала і вийшла, а інших двох суддів не покликала із собою, що є порушенням процесуального порядку.

Справа почала розглядатись без участі самого Шаповала Д.В., а це порушило основні принципи правосуддя.

Прокурор навмисне затягнув процес, адже відмовився взяти перерву хоча б на одну годину для ознайомлення з апеляційною скаргою. За його словами, йому потрібна щонайменше доба для ознайомлення з даним документом, враховуючи, що документ займає лише пару сторінок.

Для Шаповала Д.В. це неприпустимо, адже молодий хлопець інсулінозалежний, а тому його хвороба несумісна з триманням під вартою. Хоча на даний фактор суд ніяк не реагує.

Повторне судове засідання відбулось сьогодні, 8 вересня. І суд виніс більш м’яку міру запобіжного заходу – домашній арешт.