НБУ: Я.Смолій виконуватиме обов’язки голови Нацбанку з 11 травня

0
2

Перший заступник голови Національного банку України Яків Смолій виконуватиме обов’язки очільника  НБУ з 11 травня 2017 року.

Про це повідомили у Нацбанку на сторінці у Facebook.

«Перший заступник голови Яків Смолій виконуватиме обов’язки голови Національного банку України з 11 травня 2017 року», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що сьогодні у голови Національного банку України Валерії Гонтаревої останній робочий день, про що вона оголосила місяць тому.

«Валерія Гонтарева повністю залишає професійні справи у Національному банку та йде у вимушену відпустку, доки Верховна Рада України не прийме рішення щодо її відставки», — повідомили у НБУ.

Відповідно до чинного законодавства рішення щодо відставки голови Національного банку приймає Президент України, а затверджує Верховна Рада України. Детальна процедура призначення на посаду та звільнення з посади голови Національного банку регламентується ст. 18 Закону України “Про Національний банк України».

«Таким чином, Яків Смолій виконуватиме обов’язки голови Національного банку України до призначення нового голови Національного банку», — йдеться в повідомленні.